Czego polskie startupy mogą nauczyć się od swoich kolegów z Europy i ze świata? Duży lokalny rynek, to przekleństwo. Średni – taki, jak nasz Polski, też może ograniczać myślenie. Zbyt często bowiem polskie startupy, kierują się przekonaniem, że warto zacząć implementować rozwiązania na rynku rodzimym. Bo to do skalowania wystarczy. I te startupy wpadają w pułapkę.Więcej
image01

Jak dobrze wypaść przed inwestorem? Czyli rad i kilka słów o sztuce pitchowania. Amerykanie kultywują specyficzny sposób prezentowania produktów. Nazywają ją Elevator pitch czyli prezentacja w windzie. Chodzi o to, aby w jak najlepszy sposób przedstawić swoją ofertę czasie – ok. 20 sekund czyli tyle, ile przeciętna winda jedzie od parteru na najwyższe piętro.

Więcej
image02

O tym jak polskie startupy zmieniają świat. Niektóre firmy zaspokajają nasze przyziemne potrzeby. Inne funkcjonują jedynie dla zysku. Te najbardziej inspirujące na zawsze odmieniają rzeczywistość. Celem polskich startupów takich jak Intelclinic jest to ostatnie i dzięki nim Polska staje się jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na startupowej mapie świata.

Więcej
image03

GiF

Get Inspired Fest promuje sukces przedsiębiorczości startupowej. Pozwala zdobyć cenną wiedzę i kontakty.
Inspiruje do rozwoju. Świetna okazja, aby wyjść ze swoim biznesem na szerokie wody.Nasze działania

debaty

Przykazania dla startupowców

Miejsce: Pijalnia Główna, Krynica - Zdrój
Data: 9 września 2015
Temat: Startup jako akcelerator i narzędzie uwalniające przedsiębiorczość

Get Inspired Fest gościł na głównej scenie Forum Ekonomicznego w Krynicy - Zdroju. Podczas debaty o startupach jako akceleratorze młodej przedsiębiorczości mogliśmy dowiedzieć się, jak państwo wspiera młodych przedsiębiorców oraz jak korzystać na tak zwanej „turystyce startupowej”.

debaty

Jaki procent wiedzy w sukcesie?

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Nowy Sącz
Data: 9 września 2015
Temat: Wiedza dziś, sukces jutro

Najważniejsze elementy sukcesu to timing, czyli w to, aby w odpowiednim momencie zrobić swój produkt. Drugi czynnik sukcesu to ludzie, czyli budowa zespołu i egzekucja, bo ludźmi trzeba zarządzać. Trzeci, to jasno określony cel. Czwarty to biznesplan, a dopiero piąty do fundraising.

debaty

Jak uczynić Europę bardziej konkurencyjną we współczesnym świecie?

Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Nowy Sącz
Data: 9 września 2015
Temat: Jak uczynić Europę bardziej konkurencyjną ... ?

Musimy zmienić nasz „europejski sen”, odchodząc od marzenia jedynie o bezpieczeństwie i dobrobycie, ku ryzyku, dynamizmowi i wyzwaniom.

artykuły

Jak działają Aniołowie biznesu?

Artykuły GIF

Prowadzący firmy, szczególnie we wczesnym etapie swojego funkcjonowania, zderzają się z licznymi problemami, w szczególności z kwestią finansowania zaplanowanych przedsięwzięć. Nie posiadają też dostatecznej wiedzy w zakresie funkcjonowania na rynku oraz mechanizmów na jakich opiera się wyżej wspomniany. Jedną z form wsparcia, szczególnie dla przedsiębiorczości innowacyjnej na pierwszych etapach jej rozwoju, jest pomoc Aniołów biznesu.

artykuły

Czym są inkubatory biznesu?

Artykuły GIF

Przedsiębiorczość może być pobudzana za pomocą różnych narzędzi. Jednym z nich są inkubatory przedsiębiorczości. Najbardziej rozpowszechniona definicja określa je jako „zorganizowane kompleksy gospodarcze obejmujące szeroką grupę wyodrębnionych i opartych na nieruchomości ośrodków, posiadających ofertę lokalową oraz ofertę usług wspierających małe i średnie firmy”.

artykuły

Fundusze venture capital

Artykuły GIF

Każde innowacyjne przedsiębiorstwo, szczególnie z sektora MŚP, na różnych etapach swojego rozwoju poszukuje źródeł finansowania. Jedno z nich stanowi Venture Capital, zwany także kapitałem podwyższonego ryzyka.

startup

Edukacja stanie się bardziej spersonalizowana

Startup: Preply.com

GIF zgromadził ponad 80 startupowych zespołów z 20 państw, celem rozwoju środowiska startupów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Na tej pierwszej konferencji Ukrainę reprezentował zespół edukacyjnej platformy online - Preply.com

artykuły

Turystyka startupowa

Artykuły GIF

kilka słów o tym, jak przygotować się do udziału w wydarzeniu, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru konferencji oraz jak wygląda aktualna oferta rynku.

artykuły

Współpraca korporacji ze startupami.

Artykuły GIF

Rozpoczynając przygodę ze start-up’ami pierwszym krokiem jaki zrobiliśmy była dokładna analiza ekosystemu w jakim start-up’y się rozwijają, i jaki jest powód osiągania sukcesu.

artykuły

Wszystkie ręce na pokład, czyli jakie możliwości ma młody projekt startupowy w szybkim rozwoju.

Artykuły GIF

Gdzie jestem? To bardzo często pomijane pytanie, szczególnie wśród młodych startupowych projektów. Jak to w starptupie. Bardzo dużo się dzieje - wszyscy robią wszystko. Podekscytowanie związane z pierwszymi sukcesami w rozwoju produktu lub nawet z sukcesami komercyjnymi niejako zniewala ...

artykuły

Kickstarter 101

Artykuły GIF

Często dostaję pytania związane z wejściem na platformę Kickstarter w kontekście łatwego zarobienia bardzo dużych pieniędzy. Prawdą jest że w porównaniu do naszych rodzimych platform, można zebrać tam kwoty, które z naszej perspektywy wydają się bajeczne.

artykuły

Czego polskie startupy mogą nauczyć się od swoich kolegów z Europy i ze świata? Czy współpraca i znajomość rynków zagranicznych jest im potrzebna?

Artykuły GIF

Duży lokalny rynek, to przekleństwo. Średni – taki, jak nasz Polski, też może ograniczać myślenie...

artykuły

Jak dobrze wypaść przed inwestorem? Czyli rad i kilka słów o sztuce pitchowania.

Artykuły GIF

Amerykanie kultywują specyficzny sposób prezentowania produktów. Nazywają ją Elevator pitch czyli prezentacja w windzie. Chodzi o to, aby w jak najlepszy sposób przedstawić swoją ofertę w bardzo krótkim czasie – ok. 20 sekund ...

artykuły

Pięć powodów dla których warto postawić na współpracę gospodarczą z lubelskimi startupami

Artykuły GIF

Pojęcie startupu w Polsce jest stosunkowo młode. Przeciętny przechodzień zapytany na ulicy, o to czym jest startup, obojętnie wzruszy ramionami lub odpowie, że to zapewne coś z nowej oferty lokalnych przedsiębiorców.

artykuły

Doing business in Poland – ramy prawne.

Artykuły GIF

Startupy to gorący temat. Główne skojarzenia to innowacja, szybki wzrost, zmiana; jednak od strony formalnej nie jest już tak „gorąco”. Formalnie bowiem działalność „startupowa” nie różni od innych rodzajów biznesu i rządzi się tymi samymi przepisami: ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, kodeksu cywilnego, kodeksu spółek handlowych czy przepisami podatkowymi.

artykuły

O tym jak polskie startupy zmieniają świat.

Artykuły GIF

Niektóre firmy zaspokajają nasze przyziemne potrzeby. Inne funkcjonują jedynie dla zysku. Te najbardziej inspirujące na zawsze odmieniają rzeczywistość. Celem polskich startupów takich jak Intelclinic jest to ostatnie i dzięki nim Polska staje się jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na startupowej mapie świata.

artykuły

Startups go Global

Artykuły GIF

Słowo startup jest jak ocean pod względem znaczeń, symboli, synonimów i pasji, tyle definicji ile ludzi zapytanych co to jest startup? Biznes się udaje, gdy odnajdzie się kod do rentownego, skalowalnego i powtarzalnego modelu biznesowego dla startupu. Aby efektywnie zaistniały powyższe zjawiska – zawsze w którymś momencie cyklu życia startupa nastąpi poszukiwanie jego innowacyjności.

artykuły

Startup po polsku - perspektywy rozwoju na rynku krajowym

Artykuły GIF

Pojęcie startup wciąż pozostaje dla wielu osób terminem nieznanym lub nie do końca zrozumiałym. Pomimo dynamicznego popularyzowania tego określenia w środowisku nie tylko biznesowym, warto przytoczyć jego definicję. W specjalistycznym języku brzmi ona dosyć zawile - "Startup to ludzka instytucja stworzona z myślą o budowaniu nowych produktów lub usług w warunkach skrajnej niepewności".

artykuły

Startup – pomysł na biznes

Artykuły GIF

W otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej o nich słyszymy. Media niejednokrotnie bombardują nas informacjami o fenomenalnych projektach, które dokonały niebywałych zmian w życiu ludzkości i uczyniły codzienną egzystencję nie tylko przyjemniejszą, ale także łatwiejszą.

 • project 1

  Przykazania dla startupowców

  czyli to, co początkowy młody przedsiębiorca wiedzieć powinien

 • project 2

  Jaki procent wiedzy w sukcesie?

  czyli o tym, jakie czynniki składają się na sukces młodych ludzi w przyszłości

 • project 3

  Jak uczynić Europę bardziej konkurencyjną?

  czy i czym jeszcze Europa może konkurować na globalnym rynku

 • project 4

  Jak działają Aniołowie biznesu?

  Jedna z form wsparcia, szczególnie dla przedsiębiorczości innowacyjnej

 • project 5

  Czym są inkubatory biznesu?

  Jednym z narzędzi pobudzających przedsiębiorczość są inkubatory przedsiębiorczości

 • project 6

  Fundusze venture capital

  Venture Capital, zwany także kapitałem podwyższonego ryzyka.

 • Edukacja stanie się bardziej spersonalizowana

  Ukraiński startup Preply.com

 • Turystyka startupowa

  Andrzej Targosz

 • Współpraca korporacji ze startupami

  Jędrzej Iwaszkiewicz

 • Młody projekt startupowy w szybkim rozwoju

  Marcin Kozłowski

 • Kickstarter 101

  Marek Cieśla

 • Czego polskie startupy mogą nauczyć się...

  Piotr Bucki

 • Jak dobrze wypaść przed inwestorem?

  Piotr Bucki

 • Współpraca gospodarcza z lubelskimi startupami

  Piotr Majchrzak - Michał Rządkowski

 • Doing business in Poland – ramy prawne.

  Radosław Czarnecki

 • O tym jak polskie startupy zmieniają świat

  Patrick Ney

 • Startups go Global

  Marta Wielgus – Piotrowska

 • Startup po polsku - perspektywy rozwoju ...

  Tomasz Skowron

 • Startup – pomysł na biznes

  Dominika BaranVIDEO

galeria galeria galeria

galeria galeria galeria

galeria galeria galeriaPowiedzieli o nas ...

Wiem, że świat i jego żona interesują się teraz Internet Betą, ale ja byłem bardziej niż szczęśliwy, że dostałem szansę pracy ze wspaniałymi ludźmi na Get Inspired Fest 2015. Niesamowite świeże startupy, wspaniali ludzie, którzy dzielą się swoją wizją i znają odpowiedź na pytanie DLACZEGO. Jestem potwornie zmęczony, ale podekscytowany i po prostu czuję się spełniony.

Piotr Bucki Piotr Bucki strateg, researcher i badacz trendów w komunikacji


Myślę, że Get Inspired Fest to jedno z najlepszych wydarzeń w południowej Polsce. Dla startupów, młodych przedsiębiorców i założycieli firm jest to wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Gorąco polecam, aby zostać jego partnerem w przyszłym roku.

osoba Andrzej Targosz założyciel I Prezes spółek Proidea i Eventory.cc


Dziękuję Ci Get Inspired Fest za tą niezwykłą możliwość zdobycia doświadczenia od najlepszych mentorów, trenerów i profesjonalistów. Ale jest mi trochę smutno, że moja prezentacja była dzień przed mistrzowskim warsztatem Piotra Buckiego. W przeciwnym razie byłaby o 200% lepsza.

osoba Yulia Boyun Preply.com


Prowadzący firmy, szczególnie we wczesnym etapie swojego funkcjonowania, zderzają się z licznymi problemami, w szczególności z kwestią finansowania zaplanowanych przedsięwzięć. Nie posiadają też dostatecznej wiedzy w zakresie funkcjonowania na rynku oraz mechanizmów na jakich opiera się wyżej wspomniany. Jedną z form wsparcia, szczególnie dla przedsiębiorczości innowacyjnej na pierwszych etapach jej rozwoju, jest pomoc Aniołów biznesu.
CZYTAJ WIĘCEJ

Przedsiębiorczość może być pobudzana za pomocą różnych narzędzi. Jednym z nich są inkubatory przedsiębiorczości. Najbardziej rozpowszechniona definicja określa je jako „zorganizowane kompleksy gospodarcze obejmujące szeroką grupę wyodrębnionych i opartych na nieruchomości ośrodków, posiadających ofertę lokalową oraz ofertę usług wspierających małe i średnie firmy”.
CZYTAJ WIĘCEJ

Każde innowacyjne przedsiębiorstwo, szczególnie z sektora MŚP, na różnych etapach swojego rozwoju poszukuje źródeł finansowania. Jedno z nich stanowi Venture Capital, zwany także kapitałem podwyższonego ryzyka. Fundusze Venture Capital dedykowane są osobom, które mają pomysł na firmę, ale z ich wsparcia skorzystać też mogą przedsiębiorstwa już działające, które zainteresowane są rozwojem i ekspansją. Oprócz pieniędzy, fundusze oferują też wsparcie ekspertów i pomoc w zarządzaniu.
CZYTAJ WIĘCEJ

 

KONTAKT

Organizator: Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw,
20-003 Lublin; ul. Przechodnia 4,

Ładowanie mapy...

WIADOMOŚĆ

Proszę wpisać imię i nazwisko.
Prosze wpisac poprawny adres email.
Prosze wpisać treść maila.


Projekt Get Inspired - przedsiębiorczość, startup, współpraca
współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych
w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015"